nowoczesne wnętrza

Wybieramy materac

Źle dopasowane łóżko i niewłaściwie dobrany materac to jedne z głównych przyczyn wpływających na to, że obudzimy się rano zmęczeni i niewyspani. Nie trzeba w tym miejscu nikogo przekonywać, że tego rodzaju stan rzeczy będzie miał wpływ na nasze samopoczucie, energię oraz chęć do pracy czy też wykonywania wielu innego rodzaju codziennych czynności. Możemy to jednak zmienić o pełne 180 stopni i zamiast złego materacu dopasować ten spełniający nasze podstawowe potrzeby i oczekiwania w tym zakresie.

Dzisiejszy rynek materacy do spania jest niesamowicie rozległy, dzięki czemu każdy może dobrać najbardziej odpowiedni swoim potrzebom materac. Nieważne czy mamy wąską ramę łóżka i potrzebujemy wąskiego materaca 80×200 czy np. szerokiego 200x200cm – wystarczy poszukać i wybrać pasujący nam rozmiar. Jednym z najpopularniejszych i najczęściej wybieranych materacy są materace sprężynowe. Tego typu materac są oferowane na rynku już od bardzo długiego czasu, w którym zdołali zgromadzić bardzo duża liczbę swoich zadowolonych użytkowników.

Cechą charakterystyczną dla tego rodzaju modeli materacy jest na pewno ich odpowiednio niska cena, która zachęca do zakupu. Poza tym jest to ten typ materacu, który od dość dawna nie posiadał praktycznie jakiejś większej konkurencji na rynku akcesoriów sypialnianych. Dla ułatwienia wyboru i dopasowania lepszych parametrów użytkowych oferowane nam w dniu dzisiejszym materace sprężynowe dzielą się na dwie podstawowego rodzaju kategorie.

Materace bonellowe

Nazwa materacu pochodzi od sprężyny się w nim znajdujący. Wygląd sprężyny do złudzenia przypomina klepsydrę i dzięki swojemu kształtowi jest w stanie zapewnić zwiększoną sprężystość. Cechą tego rodzaju sprężyn jest to, że im mocniej jest ona naciskana tym bardziej większy opór stawia powierzchnia z obu jej stron. Adekwatnie do tego, jeżeli jest lekko naciskana stawia znacznie lżejszy opór. Dzięki zastosowaniu tego rodzaju rozwiązania jeden materac może w tym przypadku służyć osobom posiadającym różną wagę ciała. Nie potrzeby do dużego łóżka dokonywania zakupu dwóch rodzajów materacy dla osób posiadających różną wagę ciała.

nowoczesne-lozko

Materace kieszeniowe

Jak łatwo można się domyślać nazwa tego rodzaju materaca pochodzi od zastosowania w nim rozwiązania z kieszeniami. Sprężyny znajdujące się w tym materacu zostały umieszczone w osobnych kieszeniach. Współcześnie oferowane materace kieszeniowe zapewniają nieco większą czułość ich użytkowania.

Podstawowa różnica pomiędzy tymi dwoma rodzajami materacy polega na tym, że w przypadku materacu kieszeniowego zastosowano nieco większa liczbę sprężyn, co zapewnia nam zwiększony komfort wypoczynku i odpowiednie odprężenie dla naszych pleców.

Spokojnie z decyzją

Obecnie wybór materacy na rynku jest bardzo duży. Są różne materace dla alergików, spory wybór jest też dla osób z chorym kręgosłupem. Lepiej unikać najtańszych materacy – tu chodzi o nasz kręgosłup i nie warto na tym oszczędzać. Najlepiej zapoznać się z ofertą w internecie.

Jeśli jesteśmy słabo zorientowani w rodzajach materacy to warto wybrać się na wycieczkę do centrów handlowych. Można tam się położyć i przekonać w praktyce jak się leży na danym typie materaca. Wtedy też łatwiej będzie podjąć decyzję o zakupie materaca, który nam najbardziej odpowiada.

Dodaj komentarz