nowoczesne wnętrza

Pościel na zdrowy sen

Nie trzeba być jakimś ekspertem od dziedziny snu żeby wiedzieć, że na jakość naszego nocnego wypoczynku wpływa przede wszystkim odpowiednio przygotowane łóżko i to co się w nim znajduje oraz otacza nas w naszej sypialni. Żebyśmy mogli się dobrze wyspać w pierwszej kolejności musimy zadbać oczywiście na wielkość naszego łóżka. Decydując się na wybór łóżka w pierwszej kolejności powinniśmy się zastanowić czy wybrać łóżko z oddzielnym materacem czy też może takie, które posiada go już w sobie.

Przykładem takiego rodzaju rozwiązania jest bez wątpienia rozkładana sofa, tapczan lub wersalka. Stawiając na wybór drugiej opcji nie mamy zbyt dużego pola do popisu gdyż to, jakiego rodzaju materac znajduje się w danym modelu łóżka zależne będzie od decyzji producenta.

Zupełnie inaczej jest jeżeli zdecydujemy się na łóżko dwudzielne w postaci ramiaka do którego musimy sami dokupić materac. W tym przypadku otrzymujemy doskonałą możliwość poszukania odpowiedniego materacu, który będzie mógł wpłynąć na to jak będziemy sypiali. Bardzo ważnym czynnikiem wpływającym na jakość naszego snu na wybranym przez nas materacu będzie z całą pewnością jego odpowiednia twardość i strefy nacisku.

Kolejnym czynnikiem wpływającym na jakość naszego snu jest również pościel pod którą będziemy sypiali. Najlepiej się sprawdza ta wykonana z naturalnej tkaniny jaką jest bawełna. Pościel ta w doskonały sposób wspomaga odpoczynek całego naszego organizmu. Jest to jedna z najbardziej popularnych powłok pościelowych, która jest najczęściej kupowana w naszym kraju przez wiele osób. Wyjątkowo dużym atutem tego rodzaju pościeli jest bez wątpienia to, że jest ona odpowiednio tania a przy tym w doskonały sposób przepuszcza powietrze i odprowadza wilgoć, co nie pozwala naszemu organizmowi na zbyt duże pocenie podczas snu. W doskonały sposób można ją także łatwo prać i prasować. Pośród pościeli wykonanej z bawełny znajdziemy na rynku kilka różnych wariantów jej odmian. Dzięki temu możemy wybrać tą najbardziej odpowiadającą naszym potrzebom

Pościel syntetyczna natomiast to na pewno odmiana pościeli, od której najlepiej jest jak najdalej być z daleka. Pomimo tego, że jest ona stosunkowo tania to należy pamiętać, że może wywoływać ona, bowiem różnego rodzaju wysypki i stany alergiczne. Jest ona wykonana z materiału syntetycznego ewentualnie połączenia bawełny z jakimś syntetykiem typu mikrofaza lub poliester. Pościel wykonana z tego materiału dość słabo przepuszcza powietrze i mocniej zatrzymuje na sobie kurze i roztocza.

Jeśli już jesteśmy przy temacie pościeli to warto poruszyć temat alergii i chorób. Coraz więcej osób ma różnego rodzaju alergie, stąd dobrze zadbać by sypialnia była maksymalnie sterylna. Poza pościelą ważne jest także by był odpowiedni materac antyalergiczny. Najlepsze są takie materace, które mają zdejmowane (rozpinane) pokrycie. Dzięki temu możemy łatwo je zdjąć i wyprać. Dobrze to robić regularnie, przynajmniej dwa razy w roku.

Co istotne, to samo dotyczy się dzieci. Są one szczególnie wrażliwe na roztocza dlatego powinno się stosować odpowiednią pościel.

Dodaj komentarz