nowoczesne wnętrza

Lampa do salonu – jak dokonać właściwego wyboru?

Odpowiednio dobrana lampa do salonu może odmienić jego wygląd i wprowadzić wyjątkowy nastrój. Na jakie lampy warto zwracać uwagę? Które z nich prezentują się najlepiej i sprawiają, że pomieszczenie staje się przytulne? Doradzamy w niniejszym artykule. Zapraszamy serdecznie do wnikliwej lektury!

Lampy do salonu – oświetlenie jest bardzo ważne

Lampy do salonu potrafią stworzyć odpowiednią atmosferę i sprzyjają relaksowi. Jeżeli chcesz nadać pomieszczeniu niesamowity charakter, postaw na kilka źródeł światła. Wybór jest spory – lampy podłogowe, stołowe, kinkiety albo i też ukryte listwy LED-owe – wszystko to potrafi nadać pomieszczeniu wyjątkowy nastrój. 

Pomysły na aranżację lamp w salonie

Warto wiedzieć, iż wiele można osiągnąć dzięki usytuowaniu lampy w konkretnym miejscu. Lampy podłogowe posiadające transparentne klosze, delikatnie rozpraszające światło, mogą sprawić, że wnętrze wyda się o wiele większe. Małe pomieszczenia powinny być wyposażone w lampy dobrze oświetlające sufit, oraz takich ustawianych w narożnikach. Dzięki temu pomieszczenie wyda się nieco bardziej przestronne.

Jeżeli natomiast zależy nam na klimatycznym oświetleniu, najlepiej zdecydować się na lampy z kloszem nie przepuszczającym światła. Bardzo dobre będą też w takim przypadku lampy stołowe oraz podłogowe o ciepłej barwie i niskiej mocy. Innymi często wykorzystywanymi w salonie lampami są lampy papierowe – niezwykle lekkie, dające ciepłe i delikatne światło.

Co warto wiedzieć przed zakupem lampy do salonu?

Przed dokonaniem kupna lampy powinno się przeanalizować kwestie takie jak jej wymiar, materiał z jakiego została wykonana oraz barwa i moc światła. Wymiar lamp powinien być dostosowany do rozmiaru salonu. (http://www.lights.com.pl/Zyrandole-salon-pokoj-dzienny-245-1kp/) W niewielkim pomieszczeniu nie będzie dobrze wyglądał spory abażur, natomiast w dużym wnętrzu źle wypadnie niewielka lampka. Żyrandole do salonu to idealny wybór do wysokich wnętrz, natomiast do niskich najlepiej zakupić lampy wiszące na krótkim sznurze bądź plafony. Materiał lampy to także istotny element – najtrwalsze są lampy wykonane z metalu. Natomiast wybór intensywności oraz barwy światła zależy od osobistych preferencji i od tego, czy chcemy rozświetlić pomieszczenie czy nadać mu odpowiedni klimat.

Pstryk