nowoczesne wnętrza

Jak urządzić piękny salon i dobrać najlepsze meble?

Salon to bardzo ważne miejsce w każdym domu. Pragniemy aby wyglądał on reprezentacyjnie i jednocześnie był wygodny. W celu osiągnięcia takiego stanu warto zastosować kilka wskazówek.

Plan na salon

Zanim w ogóle zaczniemy nasz salon urządzać powinniśmy zastanowić się jak chcemy, żeby on wyglądał. Przy ustalaniu szczegółów kluczowe będą funkcje, jakie ten pokój ma spełniać. W niektórych domach salon stanowi miejsce tylko i wyłącznie do przyjmowania gości. W innych jest miejscem rozrywki i wypoczynku. Gdy powierzchnia mieszkania jest niewielka salon musi zwykle pełnić także rolę jadalni. Przed rozplanowaniem wszystkiego należy więc zastanowić się, co ma być umieszczone w salonie. Należy określić czy będzie tam kominek, duży stół albo telewizor. Jeśli brakuje nam pomysłów na aranżację naszego salonu zawsze możemy skorzystać pomocy architekta wnętrz.

Kluczowe elementy salonu

Najważniejsze decyzje związane z salonem, jakie będziemy musieli podjąć to wybór podłogi, pokrycia ścian, oświetlenia i na końcu zakup mebli oraz dodatków dekoracyjnych. Jeśli chodzi o podłogi to Polacy najchętniej stawiają na wysokiej jakości drewno. Dużo rzadziej w polskich salonach stosuje się płytki podłogowe. Wybór pokrycia ścian oraz dobór kolorów również są bardzo istotne. Co ważne, tutaj nie musimy decydować się na jeden rodzaj pokrycia ścian. Część pomieszczenia możemy pomalować a część pokryć kamieniem czy dekoracyjnym betonem. (https://mebelhome.pl/pl/c/SOFY/115) Wiele osób decyduje się także na jednej ze ścian położyć tapetę. Kolejny ważny element to sufit. Chętnie wybierane są dzisiaj sufity podwieszane oraz napinane, które pozwalają na wkomponowanie ciekawego oświetlenia górnego. Oprócz niego w salonie warto zastosować dodatkowo oświetlenie w postaci kinkietów oraz lamp stojących.

Meble do salonu

Najważniejszym meblem w salonie zwykle jest duża i wygodna kanapa albo sofa. Na rynku występuje ogromny wybór modeli. Do kupienia są eleganckie sofy skórzane oraz meble z obiciami z innym materiałów. Klienci obecnie najchętniej stawiają na proste formy i stonowane kolory. Wybierając się na zakupy powinniśmy pamiętać by nabywane sofy były nie tylko piękne ale i komfortowe w użytkowaniu. Jeśli przestrzeń na to pozwala możemy również dodać fotele albo nabyć cały zestaw wraz z pufami. Niezbędny będzie także niewielki stolik kawowy ustawiony na małym dywanie. Inne meble jakie pojawiają się w salonach to przede wszystkim komody i witryny. W tym pomieszczeniu nie stawiamy dużych szaf, chyba, że są one sprytnie wkomponowanie w ścianę za pomocą systemów tworzonych na wymiar.

Urządzając piękny i wygony salon nie można też zapomnieć o końcowym efekcie, które stworzą umiejętnie dobrane dekoracje. Ze szczególną starannością należy więc dobierać zasłony, poduszki, dywany czy tekstylia stołowe.

Przy współpracy: https://mebelhome.pl/