nowoczesne wnętrza

Jakimi kryteriami kierować się podczas wyboru nawigacji samochodowej?

W dobie technologicznego rozkwitu większość kierowców w ramach nawigowania używa smartfonów wyposażonych w aplikację dedykowaną określaniu położenia i wyznaczaniu tras. O ile trasy są krótkie i intuicyjne, o tyle tego rodzaju aplikacja powinna nam w zupełności wystarczyć. Istnieją jednak bardziej wymagające sytuacje w których profesjonalna nawigacja samochodowa będzie urządzeniem niezastąpionym. Jakimi kryteriami kierować się podczas jej wyboru? Podpowiadamy!

Urządzenia nawigujące

            Warto zacząć od tego, że współczesne urządzenia nawigujące są spersonalizowane z różnymi środkami lokomocji i to stanowi punkt wyjścia w związku z rodzajem nawigacji. Wyróżniamy urządzenia przeznaczone dla samochodów osobowych, tirów i ciężarówek, rowerów, motocykli, a nawet nawigacje dla pieszych. Określając rodzaj nawigacji można przypuszczać, że podstawowy problem z jej doborem mamy za sobą. Nic bardziej mylnego…

Urządzenie będzie dla nas satysfakcjonujące jeśli określimy jego pozytywne cechy. Do najważniejszych zalet nawigacji zaliczamy :

– czytelny oraz wytrzymały ekran

– funkcjonalny system (android oraz windows)

– szeroki zakres kompatybilności

– wbudowana kamera oraz funkcja videorejestratora

– solidny, trwały i ergonomiczny uchwyt

– funkcjonalne mapy oraz dużo pamięci RAM

znaczniki

Różnice ofert

            Różnice jakie występują w ofercie rynkowej skupiają się na poszczególnych parametrach tytułowych urządzeń. O te najważniejsze, które warto wziąć pod uwagę zapytaliśmy eksperta – Karola Cholewiaka.

„Główne różnice skupiają się na rozdzielczości ekranu oraz wariancie urządzenia. Do tych obocznych należy zaliczyć płynność działania, pojemność baterii oraz potencjalne funkcje dodatkowe. Warto podkreślić, że współczesne nawigacje oraz mapy nie pełnią już roli wyłącznie nawigującej, ale w dużej mierze również funkcję informacyjną. Z pomocy profesjonalnej nawigacji może korzystać również kierowca, który daną trasę zna lepiej od własnej kieszeni…”

            Jak widać – większość parametrów oraz kryteriów skupia się na ekranie. I tu ciekawostka – osoby, które chcą uzyskać większą czytelność powinny postawić na zwiększenie jasności ekranu. W takim przypadku doskonałym rozwiązaniem jest niewielka inwestycja w formie zakupu folii antyrefleksyjnej, którą lokujemy na ekranie. W ten sposób promienie słońca nie będą nam przeszkadzać, zaś jasny ekran nie będzie otumaniał podczas nocnych tras. Sprawdź także kamery szpiegowskie.