nowoczesne wnętrza

Jak wybrać głośnik bezprzewodowy z jakościowym dźwiękiem?

         Wybór głośnika bezprzewodowego nie jest łatwy, szczególnie w przypadku tak szerokiej oferty rynkowej. Każdy kto zastanawia się nad kupnem sprzętu audio musi rozważyć wiele kwestii oraz parametrów, ale przede wszystkim warto sprecyzować swoje własne preferencje. Skonkretyzowanie wymagań pozwoli nam na wyeliminowanie produktów, które nie będą nam w pełni odpowiadać, dzięki czemu finalnie nie skończymy z urządzeniem, które nie spełnia swojego zadania, nie odpowiada nam lub jest dostępne w innym sklepie po zupełnie niższej cenie.

Parametry urządzenia

         Niezależnie od modelu czy marki, jaką preferujemy, zawsze warto w pierwszej kolejności przyjrzeć się parametrom technicznym urządzenia. Parametry techniczne mogą nam wiele powiedzieć o samym głośniku oraz jakości jego przyszłej pracy. Dlatego testując głośnik w sklepie warto sprawdzić:

  • Zasięg działania — jest to niezwykle istotny parametr, który mówi nam, na jaką odległość możemy odejść od głośnika z medium transmisyjnym, aby muzyka nie wyłączyła się, a dźwięk wydobywał się z tak samo dobrą jakością.
  • Sposób komunikacyjny głośnika — aby głośnik mógł być urządzeniem bezprzewodowym musi korzystać z łącz Bluetooth lub Wi-Fi, dlatego wybierając urządzenie koniecznie sprawdź, czy takie łącza posiada. Wybór preferowanego łącza zależny jest od obszaru, w jakim będziemy używać głośnika bezprzewodowego. Głośnik domowy bez problemu może pracować na pasmach sieci bezprzewodowej Wi-Fi, jednakże jeśli będziemy chcieli wyjść z nim poza obszar mieszkania, nie będzie działał. Do użytkowania poza obszarami sieci bezprzewodowej warto zainwestować w głośnik działający na bazie pasm bluetooth, który z powodzeniem można połączyć do telefonu i to właśnie z panelu smartphona dystrybuować muzykę.
  • Moc — to równie istotny parametr mówiący o tym, jak głośno będzie grał przenośny głośnik. Z reguły bezprzewodowe głośniki nie mają dużej mocy, dlatego grają znacznie ciszej niż głośniki stacjonarne, jednakże zdarzają się modele, których moc jest większa niż 20W.
  • Zasilacz — zasilanie głośników bezprzewodowych może odbywać się na kilka sposobów. Pierwszym z nich jest zasilanie sieciowe, czyli ładowanie poprzez ładowarkę bezpośrednio podłączoną do gniazdka elektrycznego. Wiele modeli posiada jednak zasilanie na akumulator lub baterie, która może być ładowana na przykład bezprzewodowo. Istnieją również modele zasilane na port USB.

Współpraca: Elektromaniacy.

Warto sprawdzić: https://organicseries.pl/ oraz https://www.beautyspaexpert.pl/.