nowoczesne wnętrza

Jaką lampę podłogową wybrać do salonu

Na ogół chcemy, aby nasze mieszkania były wyposażone w pełni funkcjonalnie. Zależy nam na tym, aby wygoda i komfort towarzyszyły nam każdego dnia. Dlatego staramy się tak dobierać poszczególne meble oraz dodatki, aby były praktyczne, łatwe w utrzymaniu czystości i eleganckie. Niezależnie od tego, czy lubimy styl retro czy raczej bliższa jest nam nowoczesność, zależy nam na tym, aby efekt był oryginalny. Traktujemy nasze mieszkania jako przestrzeń, w której możemy wykazać się inwencją. Nie zawsze musi wiązać się to z dużymi kosztami.

Wybór oświetlenia

Niektóre osoby zastanawiają się co zrobić, aby oświetlenie w ich domu pełniło nie tylko praktyczną rolę, ale również stanowiło element dekoracyjny. Część osób wybiera lampy podłogowe. Bardzo ładnie prezentują się one w przestronnych salonach czy jadalniach. Zazwyczaj w naszych domach kuchnia jest połączona z pokojem dziennym. Polubiliśmy to rozwiązanie, ponieważ dzięki temu mamy więcej miejsca i nawet podczas przygotowywania posiłków możemy spędzać czas z rodziną. Kiedy urządzamy salon, warto pamiętać, że jest to reprezentacyjne pomieszczenie w domu, dlatego chcemy zaaranżować je tak, aby było odzwierciedleniem naszego gustu i dobrego smaku.

Komfort i barwa światła

W sklepach wybór jest bardzo duży. Właściwie możemy wybierać wśród setek produktów w rozmaitych cenach. Warto poświęcić odpowiednio dużo czasu na optymalne dopasowanie oświetlenia, które pomoże nam stworzyć w domu wyjątkowy nastrój. Jest to dla nas ważne głównie w jesienne i zimowe długie popołudnia. Być może lubimy spędzać czas z książką w ręku. Niezastąpiony jest wtedy wygodny fotel lub sofa oraz lampa podłogowa. Światło padające z takiego punktowego oświetlenia nie męczy wzroku, zwłaszcza jeżeli zadbamy o odpowiednie dopasowanie jego barwy. Żółta barwa światła mniej pobudza umysł niż biała. Warto również kupować świetlówki energooszczędne, dzięki którym zużycie prądu w naszym domu nie będzie bardzo wysokie. Warto zdawać sobie sprawę z tego, że oświetlenie wpływa na nasze samopoczucie.

Przy współpracy: Lights – Pstryk