nowoczesne wnętrza

Śniadanie- najważniejszy posiłek gościa hotelowego

Nie trzeba wiele tłumaczyć, że śniadanie gra główną rolę w dobrym rozpoczęciu każdego dnia. Ta teoria jest tak rozprzestrzeniona, że nawet niemowlaki o tym wiedzą. Inną, też trafną, jest stwierdzenie- przez żołądek do serca. Też logiczne, też prawdziwe. Jakby wziąć pod rozwagę obie te tezy naraz, łatwo zrozumieć, czym powinien kierować się profesjonalny i sukcesywny hotelarz, któremu zależy na dobru i zadowoleniu swoich gości.

Ze śniadaniem czy bez?

Form wyżywienia gości hotelowych jest kilka. Tutaj omówimy śniadania. W dzisiejszych czasach już każdy hotel oferuje wyżywienie, jednak nie jest to już takie oczywiste w hostelach, czy schroniskach. Hotele przeważnie oferują śniadanie w cenie pokoju, jest ono proponowane za dodatkową opłatą, lub jest kwestią indywidualną do wyboru dla gościa.

kubek

Gdy śniadanie leży w gestii hotelu, łatwo się domyślić, jak ono będzie wyglądało. Przybiera dwie postacie- szwedzkiego stołu, lub serwisu stolikowego. Hotele, ale i ich goście cenią sobie szwedzki stół, gdyż jest to bardzo liberalna forma podania posiłku. Każdy może zjeść co che i ile chce, nakłada sobie porcje według własnego uznania. W przypadku serwisu stolikowego, porcje są odliczone i ograniczone, co nie cieszy głodnego gościa o poranku. Nikt nie lubi być kontrolowany pod względem wielkości swoich posiłków, a widok talerzyka z trzema kromkami chleba, plastrem sera, szynki i kostką masła przyozdobione zieloną sałatą przypomina posiłki szpitalne. Nikt po takim początku dnia nie będzie mógł się cieszyć jego resztą.

Restauracja hotelowa

Jest jeszcze jedna forma podawania śniadania. Organizowana jest bezpośrednio przez restaurację przy hotelu i można zamówić na śniadanie proponowane przez nią dania. Należy liczyć się z wyższą ceną posiłku, jednak śniadania są przygotowywane specjalnie na życzenie gościa. Można spersonalizować przygotowywane danie i konsumować do dowolnej pory. Jak wiadomo, posiłki przygotowywane w hotelu można skonsumować mniej więcej w przedziale dwóch godzin. W restauracji pora śniadaniowa również może być ograniczona, jednak ten czas jest dłuższy i można w spokoju i na spokojnie się posilić. Drugim plusem śniadań restauracyjnych jest częsta możliwość zamówienia go do pokoju. Jeśli tylko restauracja jest nieoderwaną częścią hotelu, śniadanie można spożyć pod ciepłą, hotelową kołdrą.

kieliszki

Rozpieszczanie na wiele sposobów

Jak widać, można o poranku rozpieszczać gości hotelowych na kilka sposobów. Każdy z nich ma kolosalny wpływ na opinię o naszym obiekcie i przyczyni się do promocji lub pogrążenia naszego interesu. Jak wiadomo, marketing szeptany jest najlepszą formą zdobycia popularności. Także należy uważać, bo stwierdzenie- „ w hotelu w Warszawie było bardzo ładnie, ale podawano czerstwe pieczywo i niedogotowane kiełbaski przez 3 dni” w niczym nie pomoże, a na pewno przeszkodzi w pozyskiwaniu nowych gości i utrzymaniu tych nam już wcześniej znanych.

Przy współpracy z https://www.wszystko-do-hotelu.pl/.