nowoczesne wnętrza

Jakie mydło hotelowe wybrać?

Każdy, kto choć raz w życiu miał przyjemność prowadzić hotel wie, że nie jest to łatwe zadanie. Na Twojej głowie spoczywają praktycznie wszystkie obowiązki — od zatrudnienia całego personelu, przez zabawianie gości, aż po dbanie o jakość usług i wyposażenia pokoi hotelowych. Praktycznie każdy pokój hotelowy znajdujący się w obiekcie o wyższym standardzie posiada kosmetyki hotelowe oferowane gościom do ich użytku prywatnego. Dobrze dobrane kosmetyki hotelowe mogą całkowicie zmienić mniemanie gościa o jakości usług hotelowych, a dodatkowo umilą mu czas spędzony w Twoim obiekcie oraz będą dla niego wspaniałym upominkiem i pamiątką ze wspaniałego wyjazdu. Jednym z najczęściej wybieranych kosmetyków hotelowych, z których goście korzystają najchętniej jest mydło, dlatego jeśli zastanawiasz się, jakie mydło hotelowe wybrać, koniecznie zapoznaj się z naszym krótkim poradnikiem.

Zebrane dane

         Aby omówić zależność ekonomiczności dokonanego wyboru i zdecydowania, jakie mydło hotelowe wybrać, najlepszym sposobem jest wyobrażenie sobie hipotetycznej bazującej na faktycznych uśrednionych danych zebranych od właścicieli hoteli w przeprowadzonych badaniach statystycznych. Nasz hotel posiada 130 pokoi, a jego obłożenie jest równe wartości 60% przebywających gości. Każdy gość dwa razy dziennie myje dłonie sięgając po mydło w kostce dwukrotnie w czasie jednego mycia oraz kąpie się dwa razy dziennie sięgając po mydło w kostce pięciokrotnie w czasie jednego mycia i myjąc nim zarówno ciało, jak i włosy. Zużycie dzienne mydła w kostce jest zatem równe 14 użyć na dzień. Sytuacja hipotetyczna w bardzo łatwy sposób może przełożyć się na rzeczywiste dane.  Zobacz artykuł

Szacowana cena

         Cena dziennego zużycia jednego mydła w kostce do ciała wynosi 0,40 zł. Można więc przyjąć, że cena dziennego zużycia tego samego mydła do włosów również wynosi 0,40 zł, co po zsumowaniu daje całkowity koszt 0,80 zł za dzień użytkowania. Całkowity roczny koszt zużycia takich mydeł wyniósłby 22 776,00 zł po przemnożeniu tej liczby przez ilość pokoi i oszacowaniu liczy gości na bazie procentowego obłożenia obiektu hotelowego.

         W drugiej hipotetycznej sytuacji Twój hotel również posiada 130 pokoi i obłożony jest w 60%. Tym razem jednak Twój hotel nie jest zaopatrywany w mydła w kostce, ale 475 ml naboje mydła w płynie. Każdy gość będący w hotelu myje ręce dwa razy dziennie dwukrotnie naciskając dozownik oraz kąpie się również dwa razy dziennie pięciokrotnie naciskając dozownik zarówno do wykorzystania na ciało, jak i włosy. Cena 475 ml naboju mydła w płynie oscyluje wokół 12,00 zł, zatem koszt dzienny wykorzystania mydła w płynie przez jednego gościa wynosi 0,32 zł, natomiast całkowity roczny koszt wykorzystania mydła w płynie wyniósłby jedynie 9 110,00 zł.

         Porównując obie te wartości, roczne wykorzystanie mydła w kostce wynosi 22 776,00 zł, natomiast roczne wykorzystanie mydła w płynie — jedynie 9 110,00 zł. Ceny te różnią się o 1366,00 zł, co jest ogromną kwotą i kolosalną różnicą. Podsumowując, wykorzystując mydło w płynie zamiast mydła w kostce uzyskamy aż 150% oszczędności.

https://www.wszystko-do-hotelu.pl/

Polecamy także: https://lores.pl/