nowoczesne wnętrza

Jakie elementy znajdziemy w sklepie z akcesoriami do ogrzewania?

            Akcesoria i elementy grzejne przez wiele lat stanowiły towar deficytowy na rodzimym rynku.  Po 1990 roku wybór praktycznie nie istniał. Wszystko zmieniło się od momentu wejścia naszego kraju do Unii Europejskiej. Wówczas nie tylko poszerzyła się granica zbytu, ale także do gry weszły nowe technologie…

Budownictwo pasywne

            Do nowych technologii można zaliczać nie tylko systemy grzejne, które z roku na rok ulegają modernizacji. Pierwszych przyczyn należy szukać u podstaw, a taką określa się rozwój internetu. Masowe powstawanie sklepów internetowych walnie przyczyniło się do rozwoju rynku systemów grzewczych. Nie bez znaczenia były także dyrektywy unijne, które w dużej mierze opierały się na strategiach proekologicznych. Jak ochrona środowiska łączy się z systemami grzewczymi? Spoiwem jest energooszczędność, która dziś stanowi fundament budownictwa pasywnego oraz energooszczędnego. Producent grzałek generuje oszczędności w przepływie energii uzyskane jest głównie poprzez jej przetwarzanie polegające na powrocie. Taki proces nazywamy rekuperacją. Nowoczesne i dostosowane systemy grzewcze są w stanie taki proces zagwarantować, ale to jak wiemy – wymaga zastosowania innowacyjnych rozwiązań.

szaro

Elementy grzewcze

            We współczesnej ofercie sklepów wyposażonych w systemy grzewcze oraz elementy z nimi związane znaleźć możemy produkty podzielone na kilka kategorii. Do kluczowych zaliczamy elementy grzejne oraz osprzęt sterujący. Ważną kategorią są także akcesoria towarzyszące owym elementom. Oddzielną grupę stanowi fotowoltaika, czyli akcesoria i systemy wykorzystujące alternatywne źródła energii, co jak wiemy – przyczynia się do jej redukcji i wpływa pozytywnie na środowisko. Poniżej prezentujemy najpopularniejsze elementy z wyżej wymienionych kategorii :

– elementy grzejne (grzałki, elementy grzejne PTC, promienniki podczerwieni, promienniki halogenowe)

– osprzęt sterujący i akcesoria ( czujniki temperatury, termostaty, regulatory, złącza przemysłowe, koszulki izolacyjne)

– nagrzewnice (nagrzewnice przenośne, specjalne, kanałowe, promiennikowe)

– fotowoltaika (panele fotowoltaiczne, przetwornice, inwertery sieciowe, obudowy tynkowe, regulatory ładowania, akumulatory)

            Oczywiście w większości ofert znajduje się znacznie więcej produktów z poszczególnych kategorii, a wiele z nich cechuje się kryteriami indywidualnymi.