Pustaki ogrodzeniowe, prócz budowania ogrodzeń, należałoby zastosować do niewielkiej architektury ogrodowej: garaży, altanek, jednak także murków wzmacniających skarpy lub separujących ogrodowe powierzchnie. Zorganizuje to pięknie całą powierzchnię oraz pozwala zrobić bezpieczne zakątki, w jakich można spędzać czas. Bloczki, mające fabrycznie łupane nawierzchnie, zwykle zapisują się w krajobraz ogrodu lub parku, dzięki czemu można zrobić jednolitą powierzchnię.
Pustaki ogrodzeniowe
Bloczki, jakie mają fabrycznie łupane nawierzchnie zwykle zapisują się w krajobraz ogrodu lub parku. Dzięki nim z łatwością wykonamy jednolitą, harmonijną całość. Innowacyjne bloczki o tradycyjnym wyglądzie i gładkiej przestrzeni polubią osoby lubiące sobie minimalizm oraz prostotę. Takie bloczki można zastosować np. jako doniczki ogrodowe czy jako murki dzielące powierzchnie o indywidualnym charakterze użytkowym. Dobrze sprawdzą się w roli podstawy dla ogrodowej ławeczki, lub także jako ścianka altanki.
Montaż ogrodzenia łupanego
Montaż ogrodzenia z pustaków ogrodzeniowych łupanych rozpoczynamy od stworzenia bloczków tak, aby dokładnie do siebie należały oraz aby nie pojawiły się zaburzenia w poziomie oraz pionie. Spoiny można zaimpregnować przez wypełnienie ich klejem montażowym. Puste przegródki pustaków ogrodzeniowych gładkich wypełnia się potem dobrze dopasowaną kompozycją betonową. Należałoby zwrócić uwagę na odpowiednie zagęszczenie kompozycji, jakie gwarantuje wiązanie betonu.
Murowanie pustaków ogrodzeniowych
Należy także pamiętać, iż charakterystyczną cechą pustaków jest faktura przypominająca łupany kamień. Jest ona inna na dowolnym momencie. Różnić mogą się trochę także odcienie pustaków. Wiąże się to z dwoma rzeczami. Po pierwsze przed podejściem do murowania należałoby wykonać przegląd modułów jakimi dysponujemy oraz dobrać takie o prawdopodobnie najmniej podzielonej budowie. Powinny one zostać zastosowane do budowy słupków do bram oraz furtek. Po kolejne należałoby także wykorzystać wyjście popularne przy układaniu betonowej kostki brukowej – przemieszać składniki z danych ofert.
Poleca się przy ścianach ogrodzeniowych wykorzystywanie zbrojenia w otworze co 2 metry w pionie i w poziomie sukcesywnie do 40cm, 80cm oraz 150cm. Poprzez zbrojenie takie zdecydowanie wzmacnia budowę oraz przenosi obciążenia. Pustaki ogrodzeniowe mają poprzez nacięcia w jakich można postawić zbrojenie. W wypadku słupków czterostronnie łupanych najlepiej przygotować jedno poprzez zbrojnie wertykalne pokrywając je betonem.