nowoczesne wnętrza

Jesień w Twoich czterech kątach!

Plucha, słota, wiatr… Wystarczy spojrzeć za okno, a doskonale zdamy sobie sprawę z faktu, iż nastała jesień. Wbrew pozorom nie każdy aspekt tytułowej pory roku może być dla nas uciążliwy. Jesień ma swoje atuty – nie bez kozery używamy zwrotu „polska złota jesień”. Ten symboliczny krajobraz możemy przenieść do swoich czterech kątów. W dzisiejszym artykule zaprezentujemy kilka pomysłów, która sprawią, że jesień zagości w naszych domach.

Szeroka paleta barw to podstawa!

Jesień najskuteczniej przejawiać w kolorach. Wspomniane złoto to tylko jeden z nich – nie zapominajmy o czerwieni, brązie oraz zieleni. Owe barwy doskonale się komponują o ile wykreujemy ich odpowiedni balans. Proporcje kolorów powinny być dobrane w taki sposób, aby jeden z nich był kolorem dominującym, a pozostałe (najlepiej dwa) spełniały rolę dodatku. Dla miłośników awangardy w wariancie modernistycznym barwą przewodnią może być czerwień, zaś dodatki mogą wówczas stanowić zieleń oraz złoto. Aby ocieplić mieszkanie w tą wyjątkową chłodną i deszczową aurę warto postawić na wyrazistą żółć, która może być urozmaicona brązem i przełamana czerwienią. Te kolory doskonale sprawdzą się w salonie oraz sypialni.

Dodatki i ich kluczowe znaczenie

book
Jesień w naszych czterech kątach nie jest możliwa bez zastosowania odpowiednich dodatków. Jak mówi stare powiedzenie – diabeł tkwi w szczegółach, a do jesiennych szczegółów warto zaliczyć bukiet zasuszonych liści. W tym przypadku doskonale sprawdzą się zielone liście dębu, czerwone liście klonu oraz pożółkłe liście strączyna. Podobny bukiet – choć bardziej minimalistyczny i skandynawski możemy uzyskać poprzez skomponowanie bukietu gałęzi, który wprowadzi do wnętrz współczesnych nieco surowości.

Jesień to nie tylko liście!

Liście spadające z drzew są kluczowym symbolem jesieni, ale wbrew pozorom nie tylko tego rodzaju dodatki mogą stanowić wystrój naszego pomieszczenia. Warto zebrać również inne spady, takie jak jabłka, żołędzie, kasztany, czy owoce jarzębiny. Mozaiki układane z tych dodatków z pewnością podkreślą jesienną aurę w naszym najbliższym otoczeniu. W przypadku salonu oraz sypialni ciekawy efekt mogą wprowadzić świeczniki oraz lampiony – podkreślą one nastrój tradycji i obyczaju zaczerpniętego jeszcze z epoki romantyzmu. Inspiracje czerpać można z różnych stron internetowych, na przykład obrazynasciany.pl, artpasaz.pl czy dekorolka.pl

Poduszki, koce, herbaty…

mug
Wizerunek jesiennej aury bardzo często można dostrzec na zdjęciach na których znajduje się gruby – wełniany koc, mnogość poduszek oraz kubek gorącej herbaty. Długie jesienne wieczory to doskonały pretekst do spędzenia czasu przy dobrej książce w materiałowej otulinie, dlatego warto nieco odmienić design zarówno sypialni, jak i salonu. Inwestycja w ciekawy zestaw kubków oraz gruby koc z pewnością nie będzie kosztowna, a sprawi, że nasza jesień poza przeznaczeniem estetycznym będzie również praktyczna.