nowoczesne wnętrza

Inspiracje na ciekawy wystrój wnętrza

Istnieje bardzo wiele mniej lub bardziej ciekawych sposobów na oryginalną ozdobę domowych ścian. W czasopismach na temat urządzania wnętrz znaleźć można aranżacje, które zachwycają, czasem szokują, a czasem nawet wzruszają. Na zdjęciach jednak wszystko zawsze wygląda przepięknie i łatwo do zrealizowania, jak jednak ciekawy pomysł wprowadzić w życie?

Inspiracje dekoratorów wnętrz

Doświadczeni dekoratorzy wykorzystują swoje talenty do tego, aby inspirować ludzi w zakresie urządzania wnętrz. To właśnie oni jako pierwsi wpadli na pomysł wykorzystania fototapety na ścianę. Każdy z nas chyba pamięta, jak jeszcze kilka lat temu popularne były zwykłe, wzorzyste tapety, które zakładało się praktycznie wszędzie dla ochrony ścian. Tapety te służyły również do ich ozdoby.

Aktualnie modne są inne dekoracje. Współcześnie dostępne fototapety zawierają motywy rzeczywistych zdjęć lub obrazów, które robią doskonałe wrażenie w całym otoczeniu pomieszczenia. Wyobraźcie sobie tylko przepiękne piramidy egipskie rozłożone na całą ścianę dużego salonu. To lub jakikolwiek inny pejzaż czy motyw może teraz znaleźć się w pomieszczeniu, zapewniając wyjątkowy wystrój i dobre samopoczucie.

Poniżej przykład takiej dekoracji. Jest to fototapeta prezentująca łódki na jeziorze. Stonowane kolory idealnie pasują do pomieszczeń sypialnianych czy salonu:

fototapeta-lodki

Każdy, kto widział przepięknie malowane obrazy, zrobił kiedyś zdjęcie, którego nie może zapomnieć i jest pasjonatem sztuki nowoczesnej, powinien zwrócić uwagę na taką metodę ozdoby ścian, gdyż pozwala stworzyć w domu coś w rodzaju galerii, która może przedstawiać najpiękniejsze miejsca świata lub najbardziej abstrakcyjne dzieła współczesnych artystów.

To jest bardzo ciekawe bo poza znanymi reprodukcjami obrazów mamy też wiele obrazów namalowanych przez współczesnych, często nieznanych artystów. Oczywiście to że są nieznani nie znaczy że obrazy nie są ładne. Wręcz przeciwnie, idealnie nadają się do pomieszczeń jak przykład poniżej:

obraz-malowidlo

Nowocześni dekoratorzy wnętrz bardzo chętnie polecają takiego rodzaju sposoby ozdoby ścian do wielu pomieszczeń. W poradnikach na temat aranżacji wnętrza znaleźć można mnóstwo ciekawych inspiracji, które pomogą wybrać odpowiedni motyw fototapety. Wystarczy jedynie, że znamy swoje upodobania i wiemy, co nam się najbardziej podoba.

Dobrze też jest zastanowić się jaki cel ma spełniać dany obraz czy fototapeta. Jest wiele przykładów gdy fototapeta została użyta do wizualnego powiększenia pomieszczenia. Wybiera się wtedy las (jak w przykładzie niżej), wodę lub panoramę miasta. Tworzy to wtedy bardzo ciekawe optyczne złudzenie że powiększenie jest większe:

fototapeta-las

Wnętrze w ciekawym stylu wymaga jednak pewnego działania i przemyślenia z naszej strony. Skoro zdecydujemy się już na położenie fototapety, choćby tylko na jedną ścianę pomieszczenia, musimy pamiętać, że reszta wystroju powinna być do niej odpowiednio dopasowana lub odwrotnie. Możemy całe pomieszczenie wyposażyć w odpowiednim stylu, na przykład na pomysł pustynnych faraonów lub też w temacie dzikiego zachodu. Wystarczy jednak dobrać odpowiednie, nowoczesne meble, które dobrze wkomponują się w całość, aby pomieszczenie wyglądało ciekawie i oryginalnie dostarczając nam przy tym dużego zadowolenia i wzbudzając ciekawość pośród gości nas odwiedzających.

Dodaj komentarz