nowoczesne wnętrza

Ciekawe pomysły na dekorowanie pomieszczenia

Coraz więcej osób interesuje się tym, jakiego rodzaju pomysły na urządzenie wnętrza są najbardziej ciekawe i nowoczesne, zapewniające przy tym pełna praktyczność użytkowania. W dzisiejszych czasach coraz większą uwagę przywiązuje się do formy i stylu poszczególnych pomieszczeń użytkowych. Jeszcze kilka lat temu najważniejsze było ich umeblowanie, aktualnie bardzo dużą wagę przywiązuje się także do dekoracji wnętrza tych pomieszczeń.

Fototapeta najciekawszą dekoracją

W nowoczesnych domach królują fototapety, które okazały się być doskonałego rodzaju dekoracją pomieszczenia. Umieszczenie na ścianie interesującego motywu przyciąga uwagę wszystkich, dodając miejscu niesamowitej atmosfery. W zależności od motywu znajdującego się na obrazie fototapety, domownicy mogą poczuć się w swoim mieszkaniu niczym w dzikiej puszczy, w głębi oceanu, a nawet w kosmosie czy stać się bohaterem jakiegoś filmu lub bajki w przypadku fototapet do pokoju dziecięcego. Każda z dzisiejszych fototapet jest w stanie zapewnić ten niesamowity efekt.

Poniżej przykład obrazu na ścianę z naturą. Jeśli szukamy pomysłu na neutralną dekorację pomieszczenia to najczęściej właśnie natura będzie dobrym motywem na obraz czy plakat. Może to być sama przyroda lub też zwierzęta. Poniżej przykład obrazu z pszczołą:

natura-obraz

Położenie ich na całej ścianie może pomóc wczuć się w atmosferę obrazu i wyobrazić sobie, że naprawdę jesteśmy w innym miejscu, mieszkając wśród pięknych krajobrazów lub dzikiej przyrody. Taki sposób ozdoby ścian podoba się nie tylko dzieciom. Bardzo wiele osób dorosłych postanawia zmienić coś w mieszkaniu, decydując się na krok w stronę nowoczesności i dobrego smaku.

Fototapeta w pomieszczeniach prywatnych

Choć to właśnie salon najczęściej udekorowany jest w ciekawy sposób, ponieważ domownicy chcą, aby robił dobre wrażenie na gościach, to w pokojach bardziej prywatnych można fototapetę wykorzystać równie dobrze. Sypialnia to bez wątpienia jedno z najbardziej osobistych miejsc w całym mieszkaniu, można więc ozdobić ścianę w tym pomieszczeniu motywem z ulubionego filmu lub książki. Pomyśleć o obrazie z ciekawym cytatem lub zdecydować się na krajobraz miejsca, do którego zawsze chcieliśmy pojechać, lub już tam byliśmy.

Może to być cytat z jakiegoś kultowego filmu lub książki. Jednak wiadomo – internet to kopalnia pomysłów i można się postarać o obraz z cytatem mało znanym ale zabawnym czy ironicznym. Tak jak na przykładzie niżej, gdzie mamy plakat z cytatem:

plakat-cytat

Jest to niezwykle osobisty akcent, jaki można włożyć do wystroju domowej sypialni, aby przebywanie w tym pomieszczeniu stało się jeszcze przyjemniejsze. Zasypianie w dobrej atmosferze jest niezwykle ważne, dlatego położenie ciekawej tapety w domowej sypialni na pewno będzie idealnym pomysłem dla wszystkich osób, które chcą poczuć się w swoim prywatnym kąciku jak najlepiej oraz w pełni bezpiecznie i wyjątkowo w otoczeniu tego, co cenią i najbardziej lubią. Dużym plusem jest również to, że po jakimś czasie przy niezbyt dużych nakładach możemy zmienić naszą fototapetę na inną.

Popularne są np. motywy uliczek czy miast. Mogą być prezentowane w różnych formach – jako fototapeta na całą ścianę lub po prostu jako tryptyk czy obraz. Szczególnie mieszkańcy cenią sobie obrazy włoskich uliczek, które bardzo ocieplają wnętrza. Przykład obrazu włoskiej uliczki:

obraz-na-sciane-uliczka

Jak widać jest bardzo dużo możliwości ciekawego ozdobienia naszych pomieszczeń. Dużo zależy od tego, by dobrze dobrać tematykę obrazu do wyglądu danego pomieszczenia.

Dodaj komentarz