nowoczesne wnętrza

Prawidłowo dopasowane rynny do domu jednorodzinnego

Każda osoba, która decyduje się na budowę domu, musi liczyć się z tym, że przed nią ogrom poważnych decyzji do podjęcia. Co prawda, budowa będzie wykonywana rękoma fachowej ekipy budowlanej, ale to inwestor będzie musiał podjąć kluczowe decyzje odnośnie tego, jakie materiały budowlane wybrać. Zarówno, jeżeli chodzi o cegły, cement, jak również rynny Bydgoszcz. Tak, nawet do wyboru tak niewinnych elementów, jak rynny, należy podejść z należytą uwagą, aby nie żałować decyzji, jaka zostanie podjęta.

Rodzaje rynien

Stając przed dylematem, które rynny są najlepsze, należy dowiedzieć się, że do wyboru są ich różne rodzaje. Tak, wybór nie jest łatwy, ale może poznanie zalet i wad wszystkich rodzai, pomoże wybrać odpowiedni produkt dla domu jednorodzinnego.

Rynny z tworzywa sztucznego

PCV jest materiałem obecnym wszędzie – również, jeżeli chodzi o branżę budowlaną. Niezwykle popularne produkty, które wybierane są chociażby ze względu na swoją niską cenę, jak również różnorodność kolorystyczną. Nie można również zapomnieć o tym, że są to właśnie te produkty, które cechują się niską wagą. Wykonywane z niezwykle solidnego tworzywa sztucznego, które na przestrzeni lat, wcale nie zmienia swojego wyglądu. Dlaczego ich lekka waga jest tak ważna? Ponieważ dzięki temu nie trzeba będzie zatrudniać dodatkowej ekipy do zamocowania. Bez trudu można usunąć z nich wszelkie zabrudzenia, jakie pojawiać się będą na pewno z biegiem czasu ,m.in. pod wpływem działania różnych czynników atmosferycznych.

Rynny blaszane

Te oto rynny dzielą się na kolejnych kilka grup:

  • rynny z blachy stalowej – muszą one jednak zostać wzmocnione ocynkowaniem, jeżeli mają cechować się długą żywotnością. Nie można przy tym zapominać o tym, aby ten zabieg konserwacyjny systematycznie powtarzać co kilka lat.
  • rynny z blachy aluminiowej – doskonała propozycja dla osób, które chcą samodzielnie dociąć rynny na placu budowy. Są to rynny z tzw.prefabrykatów, które można dowolnie kształtować. Aluminium pozwala na stworzenie rynien o dużej długości – nawet jeżeli chodzi o 25 m.
  • rynny z blachy cynkowo-tytanowej – drogie, ale warte zakupu. Chociażby przez to, że wytrzymałość takich produktów szacowana jest nawet na sto lat, co w porównaniu do innych produktów, stanowi naprawdę niezwykłą propozycję.
  • rynny z blachy miedzianej – król jest tylko jeden i oto właśnie on. Rynny, które dostępne są tylko w naturalnym kolorze, są w stanie wytrzymać nawet do 300 lat. Są one jednak na tyle drogie, że ich inwestycja dla wielu osób mogłaby się okazać inwestycyjnym szaleństwem.