nowoczesne wnętrza

Monitoring domu – jak wybrać?

Monitorowanie domu jest teraz standardową funkcją większości systemów bezpieczeństwa. Funkcje mogą obejmować monitorowanie na żywo, zdalny dostęp, konfigurowalne alerty i nie tylko. Zazwyczaj możesz sterować systemem bezpieczeństwa swojego domu za pomocą telefonu lub komputera. Oprócz funkcji bezpieczeństwa możesz również dodać kamery do swojego systemu, aby z dowolnego miejsca zajrzeć do wnętrza domu. Niektóre opcje obejmują możliwość nagrywania materiału bezpośrednio w chmurze, dzięki czemu będziesz mógł wrócić i obejrzeć go później.

Czym kierować się przy wyborze monitoringu do domu?

Przy wyborze systemu ochrony domu należy wziąć pod uwagę wiele czynników. Na początek, czy chcesz urządzenie przewodowe czy bezprzewodowe? Oba mają swoje zalety i wady i tak naprawdę zależy to od układu domu i miejsca, w którym zostaną umieszczone czujniki. Systemy przewodowe zazwyczaj wymagają profesjonalnej instalacji, aby zapewnić, że wszystkie czujniki znajdują się we właściwych miejscach, ale generalnie zapewniają lepszą ochronę. Urządzenia bezprzewodowe są łatwiejsze do samodzielnego zainstalowania, ale mogą być również bardziej podatne na fałszywe alarmy, ponieważ komunikują się z czujnikami za pomocą częstotliwości radiowych. Wybór między siecią przewodową a bezprzewodową zależy od tego, ile pieniędzy chcesz wydać na instalację i jak często planujesz przenoszenie systemu bezpieczeństwa w najbliższej przyszłości – https://getmon.pl/montaz-monitoringu-wroclaw/

Jakie cechy powinna posiadać kamera zewnętrzna?

Aby wybrać kamerę zewnętrzną, należy zrozumieć cechy kamer. Oto trzy główne czynniki, które należy wziąć pod uwagę przed zakupem:

  • Trwałość obudowy – Kamery zewnętrzne powinny być w stanie pracować w deszczu i śniegu. Oznacza to, że obudowa musi być wodoodporna.
  • Tryb nocny  Wiele kamer zewnętrznych wyposażonych jest w diody podczerwieni, które pozwalają na rejestrację obrazu w całkowitej ciemności na odległość do 20 metrów. Jakość takich zdjęć nie będzie świetna, ale na pewno będziesz w stanie zidentyfikować intruza.
  • Wysoka rozdzielczość – Rezolucja Wybierając kamerę zewnętrzną do swojego domu, warto zwrócić uwagę na jej rozdzielczość. Im wyższa, tym lepsza i bardziej szczegółowe rejestrowane obrazy. Ponadto wiele kamer oferuje technologię wykrywania ruchu, dzięki której nagrywanie odbywa się tylko po wykryciu ruchu.

Zastanów się również, gdzie zamierzasz zainstalować system monitoringu wideo — w domu czy na zewnątrz. Większość nowoczesnych systemów monitoringu może pracować w zupełnie innych warunkach, do -40 stopni Celsjusza lub +60 stopni Celsjusza, ale i tak trzeba zwracać uwagę na tę cechę przy wyborze kamery zewnętrznej.

Więcej informacji na: https://getmon.pl